Podstrona: Powrót na mistrzowski tron / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Powrót na mistrzowski tron

2018-04-17
Powrót na mistrzowski tron

Tenisiści stołowi Politechniki Rzeszowskiej powrócili na najwyższe podium Akademickich Mistrzostw Polski. W rozgrywanym w Warszawie finale (14-15 kwietnia) z udziałem 16 najlepszych uczelni, wyłonionych w półfinałach strefowych, pokonali wszystkich najgroźniejszych rywali i zdobyli podwójne złoto w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji uczelni technicznych.

W rozgrywkach grupowych po łatwych zwycięstwach nad Politechniką Opolską (3:0) i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym z Bydgoszczy (3:0), przytrafiła się przegrana ze Szkołą Główną Handlową z Warszawy. - Porażka 1:3 spowodowała, że awansowaliśmy do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie, co skutkowało meczem z faworytem mistrzostw - Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy – relacjonuje Tadeusz Czułno, opiekun sekcji Super Ligii tenisa stołowego PRz. - W zespole rywali grają m.in. aktualny reprezentant Polski Konrad Kulpa i znany internacjonał, grający przed laty w naszej ligowej drużynie Filip Szymański. Tylko ten drugi zdobył jedyny punkt dla SGH, natomiast Kulpa przegrał pojedynki z Piotrem Cyrnkiem i Mateuszem Gołębiowskim, zwycięstwo 3:1 i awans do półfinału, były nasze dodaje T. Czułno. W półfinale drużyna Politechniki Rzeszowskiej trafiła na zespół Politechniki Gdańskiej, równocześnie uzyskując miejsce w finale uczelni technicznych. Ostatecznie szybkie 3:0 zdecydowało o zdobyciu złota.

Celem nadrzędnym tenisistów stołowych z Rzeszowa było złoto w klasyfikacji generalnej. - Udało się je osiągnąć po trzygodzinnym boju, w którym rywale prowadzili 2:0. Najpierw Litwiniuk ograł naszego zawodnika - Łukasza Nadolskiego, a potem nieoczekiwanie nasz lider Gołębiowski uległ ukraińskiemu defensorowi grającemu w Zamościu 2:3. W trzecim pojedynku Cyrnek bronił piłki meczowej, by pozostać w meczu, co dało zwycięstwo 3:2. Starcie dwóch liderów Gołębiowskiego z Litwiniukiem zagwarantowało niesamowite emocje i wysoki poziom rozgrywek– opowiada T. Czułno. - Mateusz bronił aż 3 piłki meczowe, a najdłuższe wymiany trwały ponad 30 uderzeń, to dało zwycięstwo naszego zawodnika 3:2 i remis w meczu 2:2. W ostatniej partii turnieju Łukasz Nadolski udowodnił, że jest „profesorem” w grze przeciwko obrońcom. Zwyciężając ponownie rywala 3:1 (pokonał go też w rzeszowskim półfinale) przypieczętował zdobycie przez naszą uczelnię zdobycia szóstego już złota w historii AMP – podsumowuje T. Czułono.

W mistrzowskiej drużynie Politechniki Rzeszowskiej, na różnych szczeblach rozgrywek, wystąpili studenci Wydziału Zarzadzania: Mateusz Gołębiowski, Piotr Cyrnek (obaj IV rok), Łukasz Nadolski, Piotr Tomoń (obaj III rok) oraz Rafał Tatarczuch ( I rok).

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję